ElectroPower ile İlgili Merak Ettikleriniz

Firmamız ve ürünlerimiz ile ilgili tüm sorularınıza cevap vermeye çalışıyoruz. Müşterilerimizin sıkça sorduğu sorulara ve cevaplara buradan ulaşabilirsiniz.

Okutulan ek parça üzerinde bulunan direnç ile cihazın algıladığı direnç üretici toleranslarının daha üzerinde olduğu için cihaz bu uyarıyı verir. Ek parça üreticisi ile görüşüp yeni barkod temin edebilirsiniz yada manuel olarak kaynak yapabilirsiniz.

Kullandığınız ek parça kopuk olabilir, ek parçaya bağladığınız uçlarda temassızlık olabilir, kaynak kablonuz kopuk olabilir,çok uzun  yada kalitesiz uzatma kablosu kullanıyor olabilirsiniz.

Sistem saati hatalı gözüküyor. Ne yapmalıyım?
Sorun cihazın saat ayarlarının bozulması, Cihaz yetkili servise gönderilmeli (Cihaz’a anlık yüksek voltaja maruz kalmış ve EPROM Kendini resetlemiş olabilir yada arızalanmış olabilir.
Cihaz üretim sonrasındaki bakım tarihine ulaşmış olabilir yada cihaz 320V üzerinde bir gerilime maruz kalmış olabilir ve anakart üzerinde bulunan ölçüm devrelerinde sorun oluşmuş olabilir. Böyle bir durumda Cihaz yetkili servise gönderilmelidir.
Cihaz kiralık olarak alınmış olabilir ve kira süresi dolmuş olabilir, kiralama yaptığınız kişi ile görüşmelisiniz.
Kullandığınız elektrik kaynağı fabrikamızın üretim standartlarının dışında bir elektrik üretiyor olabilir. Olması gereken şartlar; 170V – 275V arası şebeke gerilimi.
Kullandığınız elektrik kaynağı fabrikamızın üretim standartlarının dışında bir elektrik üretiyor olabilir. Olması gereken şartlar; 170V – 275V arası şebeke gerilimi. Uzatma kablo kullanılıyor ise 25 metreyi geçmemesi ve 3×2.5mm H05RR-F eğer mecbur kalınıyor ve 25 metreyi geçmeniz gerekiyorsa 3x4mm H05RR-F kullanmanızı şiddetle tavsiye ediyoruz. Jeneratör seçimlerinizde 7,5 kva honda marka şirketimizin tercihidir.
Cihaz fabrikamızın belirlediği standartların dışında bir akım çekmek zorunda kaldığında bu hata ile karşılaşırsınız. Satın aldığınız cihazımızın standartlarının dışında kaynak yapmamaya dikkat ediniz.
Barkod okuyucularımızın okuma yapmaması durumunda, barkod okuyucunun ön kısmında bulunan şeffaf cam kısmını nemli bez ile siliniz.
Cihazların tozlu ortamda çalışması maalesef barkod okuyucuları olumsuz etkilemektedir. Barkod okuyucu altında bulunan civataları hafif gevşeterek çözüm bulabilirsiniz.
Sigorta atma durumu kullandığınız sigortanın 16 amper’den küçük olması yada çabuk atan tip olması sebep olabilir.Önerdiğimiz sigorta tipi 16 Amper C tipi dir. Şebeke voltajının yüksek gelmesi yada düşük gelmesi durumunda, değerler değişebileceği için yetkili tarafından hesap edilmesi gerekmektedir. (Cihaz enerji üretim devresinde sorun olabilir böyle bir durumda cihaz her fişe takıldığında sigorta atacaktır, Cihaz yetkili servise gönderilmesi gerekir.

Aradığınız Soruyu Bulamadınız mı?

Bize Mesaj Gönderin