Garanti Şartlarımız - Electropower Skip to content

Garanti Şartlarımız

Garanti Şartlarımız

1. Cihaz 2 (iki) yıl süre ile firmamızın garanti kapsamındadır. Bunların dışındaki tüm parçalar (kaynak-şase kabloları ve kaynak soketleri,barkod okuyucu gibi aksesuarlar) üretimden kaynaklanan hatalar haricinde garanti kapsamı dışındadır.

2. Garanti süresi faturanın düzenlendiği tarihten itibaren başlar. Fatura üzerinde makine seri numarasının matbu olarak basılı olması gerekir.

3. Garanti süresi içinde gerek malzeme, gerekse imalat ve montaj hatalarından dolayı makinenin arızalanması sonucu ortaya çıkabilecek problemler, ilgili teknik servisimizce bakım, onarım işçilik masrafları ve yedek parça bedeli alınmaksızın bedelsiz olarak giderilir. Arızalı malın onarım yeri ELECTROPOWER MAKİNE ELEKTRONİK MED. İMAL.İTH.İHR,SAN VE TİC LTD ŞTİ.

4. Satışa sunulan makinenin garanti süresi içinde arızalanması ve onarımının mümkün olmaması durumunda merkez teknik servisin hazırlayacağı rapor doğrultusunda değiştirme işlemi yapılır.

5. Garanti süresi içindeki makinelerin firmamızda gerçekleştirilen tamir işlemlerinde nakliye ücreti alınmaz. Ancak yapılan kontrollerde makinede hiçbir arıza olmadığı tespit edilirse yani makine firmamıza geldiğinde çalışır durumda ise; servis ücreti ve gidiş-dönüş nakliye ücretleri makine sahibinden alınır.

6. Malın azami tamir süresi 30 iş günüdür.

Garanti Dışı Durumlar

1. Makinenin yetkili teknik servisimiz dışındaki bir kişi, kuruluş ya da makine sahibi tarafından açılması ve tamir edilmesi

2. Makine şebekeye bağlanırken besleme geriliminin yanlış belirlenmesi (DİKKAT! Makine; 1 fazlı, 220-230 VAC , 50-60 Hz besleme gerilimi ile çalışabilecek şekilde tasarlanmıştır.)

3. Şehir elektrik şebekesindeki ani voltaj yükselmeleri ve alçalmaları ya da benzeri sorunlardan kaynaklanan arızalar

4. Makinenin kullanım kılavuzunda belirtilen şekilde kullanılmaması sonucu oluşan arızalar

5. Makinenin yükleme ve boşaltma gibi nakliye işlemleri sırasında arızalanması ve hırpalanması

6. Makinenin üzerindeki ve garanti belgesinde yer alan tarih ve numaralarda herhangi bir tahribat veya silinme yapılması

7. Doğal afetler sonucu meydana gelen arızalar

8. Orijinal aksesuarların kullanılmaması sonucu oluşan arızalar.