HDPE Boru ve PE boru  fark nedir?

PE Polietilen Plastik, plastik bir üs, plastik torbalar ve diğer plastik film PE var.

HDPE yüksek yoğunluklu polietilen plastik, İngilizce adı “Yüksek yoğunluklu polietilen”, “HDPE. anılacaktır HDPE“yüksek crystallinity-polar termoplastik reçine bir türüdür. HDPE sütlü beyaz görünüm, belirli bir derecede saydam küçük bir bölümünde özgün durumu. PE hayat ve sanayi kimyasal özelliklerinin çoğu mükemmel dayanıklıdır. Bazı tür kimyasallar aşındırıcı oksidan (nitrik asit), aromatik hidrokarbonlar (Ksilen) ve halojenli hidrokarbonlar (karbon tetraklorür) gibi kimyasal korozyona karşı üretecek. Polimer higroskopik değildir ve iyi su geçirmez Buhar, ambalaj uygulamalarında kullanılabilir. HDPE iyi elektriksel özelliklere sahiptir, tel ve kablo için uygun olan özellikle Dielektrik elektrik yoğunluğu yüksek, bu yüzden. Orta ve yüksek moleküler ağırlıklı notlar-oda sıcaklığında bile mükemmel darbe dayanımı çok 40F düşük derece ateşi var.

HDPE Boru termoplastik Poliolefin etilen kopolimer yapılmış olduğunu. HDPE 1956 yılında kullanılmaya başlanan rağmen bu plastik henüz olgun seviyesine ulaştı. Bu genel malzeme hala onun yeni kullanır ve piyasaları geliştirmektedir

Genel özellikleri;

Plastik sanayide kısaca PE diye isimlendirilen bir Polietilendir. Yüksek yoğunluklu olduğu kimyasal maddelere karşı direnci diğer polietilenlere göre daha yüksektir. Darbelere karşı dayanıklı, kolay üretilebilen özelliğe sahiptir.

Genel kullanım alanları;

su artıma cihazları, yüksek basınçlı borular, şişeler, oyuncak türleri, poşetler örnek verilebilir.

Tavsiye Edilen Yazılar