Hata ve Çözümleri

 • Sistem saati hatalı

Sorun cihazın saat ayarlarının bozulması , Cihaz yetkili servise gönderilmeli (Cihaz’a anlık yüksek voltaja maruz kalmış ve EPROM Kendini resetlemiş olabilir yada arızalanmış olabilir.

 • Cihaz bakıma gitmeli

Cihaz üretim sonrasındaki bakım tarihine ulaşmış olabilir yada cihaz 320 volt üzerinde bir gerilime maruz kalmış olabilir ve anakart üzerinde bulunan ölçüm devrelerinde sorun oluşmuş olabilir.Böyle bir durumda Cihaz yetkili servise gönderilmelidir.

 • Kontör yükleyiniz

Cihaz kiralık olarak alınmış olabilir ve kira süresi dolmuş olabilir, kiralama yaptığınız kişi ile görüşmelisiniz.

 • Direnç limit dışı

Okutulan ek parça üzerinde bulunan direnç ile cihazın algıladığı direnç üretici toleranslarının daha üzerinde olduğu için cihaz bu uyarıyı verir. Ek parça üreticisi ile görüşüp yeni barkod temin edebilirsiniz yada manuel olarak kaynak yapabilirsiniz.

 • Bağlantı yok

Kullandığınız ek parça kopuk olarabilir , ek parçaya bağladığınız uçlarda temazsızlık olabilir , kaynak kablonuz kopuk olabilir

 • Şebeke voltajı yüksek

Kullandığınız elektrik kaynağı fabrikamızın üretim standartlarının dışında bir elektrik üretiyor olabilir.O lması gereken şartlar 170 volt – 275 volt arası şebeke gerilimi.

 • Şebeke voltaj düşük

Kullandığınız elektrik kaynağı fabrikamızın üretim standartlarının dışında bir elektrik üretiyor olabilir.O lması gereken şartlar 170 volt – 275 volt arası şebeke gerilimi.

Uzatma kablo kullanılıyor ise 25 metreyi geçmemesi ve 3×2.5mm H05RR-F eğer mecbur kalınıyor ve 25 metreyi geçmeniz gerekiyorsa 3x4mm H05RR-F kullanmanızı şiddetle tavsiye ediyoruz. Jeneratör seçimlerinizde 7,5 kva honda marka şirketimizin tercihidir.

 • Aşırı yük

Cihaz fabrikamızın belirlediği standartların dışında bir akım çekmek zorunda kaldığında bu hata ile karşılaşırsınız . Satın aldığınız cihazımızın standartlarının dışında kaynak yapmamaya dikkat ediniz.

 • Barkod okuyucu okumuyor

Barkod okuyucularımızın okuma yapmaması durumunda , barkod okuyucunun ön kısmında bulunan şeffaf cam kısmını nemli bez ile siliniz.

 • Barkod okuyucunun basılı kalması

Cihazların tozlu ortamda çalışması malesef barkod okuyucuları olumsuz etkilemektedir. Barkod okuyucu altında bulunan civataları hafif gevşeterek çözüm bulabilirsiniz.

 • Sigorta atıyor

Sigorta atma durumu kullandığınız sigortanın 16 amper’den küçük olması yada çabuk atan tip olması sebep olabilir.Önerdiğimiz sigorta tipi 16 Amper C tipi dir. Şebeke voltajının yüksek gelmesi yada düşük gelmesi durumunda , değerler değişebileceği için yetkili tarafından hesap edilmesi gerekmektedir. (Cihaz enerji üretim devresinde sorun olabilir böyle bir durumda cihaz her fişe takıldığında sigorta atacaktır ,Cihaz yetkili servise gönderilmesi gerekir.

 

Yetkili servis için gönderilecek ürünleriniz’de ARAS KARGO tercih etmenizi öneriyoruz.

ELECTROPOWER MAKİNA

Uyanış mahallesi gülbaba caddesi no:48/A – B

0312 380 60 90